O jednom človíčku

11. června 2018 v 20:53 |  Všechno možné
Díky tomuto blogu jsem poznala jednoho člověka. Znám jej, i neznám. Nazvu jej... třeba Tenal.
Hodně mi pomohl. Ani on sám neví jak, a bude tak skromný, že bude klidně říkat, že mi nepomohl.
Možná si myslí, že mi může ublížit, že to pak bude jeho chyba. Ale ne. Ať je jaký chce, pořád to bude on. A byla má chyba se s ním skamarádit.
Má podobné problémy jako já. Ano, dovoluji si to tak říct. Tak strašně ráda bych mu pomohla, ale nevím jak. Ani on sám neví. A myslí si, že mu nepomůže nikdo. A i když si to někdy myslím taky, je to lež. Ty, Tenale, ty jsi silnější, než kdokoliv jiný a vždycky tu bude naděje.
Právě teď pravděpodobně spí. Tiše, ať ho nevzbudíš z jeho říše snů. Dlouho nespal, proto jsem ráda, že odpočívá v pokoji. Ve SVÉM pokoji.
Až si to budeš číst, Tenale, dobře si přečti tato slova. Ty to zvládneš, dokážeš to. Věřím ti. A ne jenom já. Někteří z těch, které znáš, ti věří. A byla by škoda je všechny zklamat, nemyslíš?
Ač jsi někdy protivný, nevadí mi to. Ale když jsi protivný že smutku, tak mi to sakra vadí, protože já nevím jak ti pomoci a marně hledám nějakou odpověď, protože ani já si nedokážu pomoci.
Nepřestávej hledět vpřed. Tvůj špatný stav brzo odezní a bude zase klid. Nesmíš jej nechat plavat v Coca Cole a v počítačových hrách. Dej hlavu vzhůru, z okna, pohleď na nebe, na mraky, na hvězdy, na slunce, je-li den. Přemýšlej o tom, co bude, přemýšlej o tom, proč vlaštovky létají před deštěm nízko, proč svítí hvězdy, nebo proč měl Hitler jenom jedno varle. Najdi si vlastní cestu, jak přejít tento stav. A já vím, že to dokážeš.
Možná jsi teď mrknul jedním okem, nebo ses přetočil na druhý bok. Nevím, co teď děláš. Ale jedno vím. Jednoho dne se znovu probudíš a slunce bude jasné jako Polárka. A ty budeš mít chuť do práce a do dalšího rána.

Jednou vše ustane.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keiji Keiji | Web | 19. června 2018 v 8:11 | Reagovat

To je nádherně napsáno. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama