Sebelítost a další píčoviny

12. února 2018 v 19:28 |  Myšlenky a úvahy
Je mi prázdno.
Tak prázdno, jak mi bylo jenom jednou v životě.
Obvykle totiž vím, že dýchám, i když to necítím. Obvykle totiž vím, že to není řešení. Obvykle mám víru a sílu bojovat.
Nyní ne.
Srdce mi buší, nejraději by vyskočilo z hrudi a utíkalo si po svých. Strach je to jediné, čemu dovolím mě obejmout. Strach, nervozita a stres.
Nechci to znovu zažít.

Kolikrát jsem se ptala, jak pomoci, ale je to těžší, než si myslíte. Musíte přemýšlet nad okolnostmi, kterým budete muset čelit, slzami, které probrečíte, lidmi, které zklamete a celý zbytek života se na ně budete muset dívat, jak se na vás dívají skrze prsty, protože vy jste ten špatný. Musíte se zamyslet nad tím, že i kdybyste si řekli o pomoc, potrvá věčnost, než se to začne řešit. Taky by to museli vědět vaši příbuzní, jenže to není tak snadné, jak se zdá, protože to mám s rodinnými vztahy ještě těžší než s normálními.

Jako skleněná láhev pohozená v rohu opuštěného pokoje, rozbitá a nenáviděná, tak se cítím. Lidé, kteří tu projdou, pokud sem vůbec někdo chodí, tak říkají: "Oh, to je ale ošklivá láhev! Podívej, jak je špinavá! Nesahejte na ni, pořežete se!".

Faktem je, že tu poslední větu před čárkou nejsem schopna udělat. Nejspíše si navléknu křídla a poletím. Anebo si zahraji na Sněhurku, vždycky jsem chtěla být princeznou.

Říkáte si, že jsem blbá, že takhle přemýšlím. Myslete si co chcete. Ráda bych vám to vysvětlila, ale vysvětlovat neumím a stejně byste to nepochopili...

Celý život jsem se snažila být tou lepší, tou hodnější, poslušnější, oblíbenější, krásnější, snažila jsem se být dobrou dcerou.
Opak.
Pokud věřím v reinkarnaci, řekla bych, že jsem musela být v minulosti​ někým hodně špatným, že takhle trpím. Někým, koho celý svět nenáviděl. Někým, kdo všem nehorázně ublížil...
Ale pokud bych věřila v reinkarnaci, musela bych taky přijmout fakt, že se znovu narodím na tento svět. A budu tu do té doby, než si neuvědomím své špatné činy a neodpracuji to dobrými skutky.
Proto se snažím v reinkarnaci nevěřit. Jsem srab, pako, které nikdy nikomu nevěřilo, slaboch, který by nezvládl těm problémům čelit i nadále.

Možná, že jsem byla příliš slepá k celému světu. Možná, že je více barevný, než si myslíme. Ale to je jen větší důvod to udělat.
Jak jsem mohla být tak hloupá a neotevřít oči?

Prosím, nenadávejte mi. Už spousta lidí to udělala, já se snažila bránit, ale neuspěla jsem. Tak alespoň jednou za život mi dejte tu možnost.

Buď anděl, nebo Sněhurka. Nic víc.
Tak se zítra dívejte na Novu. Třeba tam budu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama