Filmy

7. února 2018 v 22:36 |  Všechno možné
Všechny prachy světa/All the money in the world (2017)

Žánr: Drama/Krimi/Thriller
Režie: Ridley Scott

Děj: Film byl natočen podle skutečné události, která se stala roku 1973, vnukovi nejbohatšího muže Ameriky. Jeho vnuk John Paul Getty III, byl unesen a únosci požadovali jako výkupné 17 miliónů dolarů (v přepočtu 340 miliónů korun), jinak ho zabijou. Jean Paul Getty (Johnův děda) odmítl zaplatit tolik za svého vnuka i přes to, že peněz měl daleko víc. Zaplatit odmítl se slovy, že má čtrnáct vnoučat, a kdyby za Johna zaplatil výkupné, zbylé vnoučata by také mohly být uneseny.
Film sleduje únos, právě probíhající vyšetřování a Johnovu matku, která svého syna musí za každou cenu najít. John mezitím, co se stovky kilometrů daleko členi rodiny hádají, aby zaplatily výkupné, třese strachy a za pomoci jednoho z únosců se pokouší přežít.
Podaří se Johna zachránit dřív, než jej únosci zabijí?

Můj názor: Film mě velice nadchl. Byl velice dobře natočen. Po shlédnutí jsem měla smíšené pocity, což se mi líbilo. Prožívala jsem spolu s Johnem utrpení a nenáviděla jeho chamtivého a sobeckého dědu.
Vcelku smutný film ve mě zanechal hluboký dojem a myšlenky, které se mi až po pár dnech utřídily v hlavě.
Film doporučuji každému milovníku dramat a každému, kdo stojí o nějaký velký zážitek.
Všechny prachy světa se posunuly v mém žebříčku oblíbených filmů na první místo nejen díky krásnému podkladu, ale i myšlence, která je v něm úžasně ztvárněna.
Jak moc jsou důležité peníze, když je vaše dítě v ohrožení života?

Medvědí bratři/Brother bear (2003)

Žánr: Kreslený/Komedie/Dobrodružný
Režie: Robert Walker, Aaron Blaise
Děj: Tento animovaný film, odehrávající se v severozápadní Americe, vyprávý příběh o chlapci Kenaieovi [Kínajovi], kterého za trest promění duchové v medvěda. V této podobě se vydává na cestu a přemýšlí, jak se stát znovu člověkem. Na svém putování narazí na medvědí mládě Kodu a spřátelí se spolu. Jenže v patách jim je Kenaieův bratr, který si myslí, že onen medvěd zabil Kenaie, aniž by věděl, že ten medvěd je Kenaie samotný. Podaří se jim setřást Denahie [Denaje] a proměnit Kenaie v člověka?

Můj názor: Tento film též patří mezi mé oblíbené a to už od dětství. Krásný příběh o přátelství a nenávisti vám určitě zpříjemní den, obvzláště pak, pokud milujete klasiky od Disneyho. Hudbu tomuto filmu dodává zpěvák Phil Collinse a ručím vám, že alespoň jedna písnička vám zůstane v hlavě a nebudete schopni ji odtamtud dostat!
Doporučuji všem věkovým kategoriím.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama