Energie

12. února 2018 v 23:46 |  Myšlenky a úvahy
Každý říká:
"No tak, chce to trochu energie!"
Ale co když ten člověk už žádnou nemá?

Energie je všude kolem nás. Můžeme ji brát z fyzikálního hlediska, ale fyzika mi nikdy nešla, a tak se půjdeme trochu zamyslet.
Kde v nás vzniká energie? Uvnitř? V srdci?
Jak energii spotřebováváme? Prací? Myšlením?

Každý má na to jiný pohled. A tohle je ten můj.
Každý člověk má v sobě energii a vůli žít. Jen při velmi těžkých situacích a ojedinělých případech toto vše upadá v zapomnění a my jsme bezmocní. Už nemáme tu energii, co kdysi, jakoby nám někdo vytáhl baterky.

Lidé s energií si toho neváží. Chodí do práce, kterou nesnáší a tráví tam více jak deset hodin denně. Pracují a pracují, přijdou domů a dělají věci do práce a jdou spát. Takto spotřebovávají energii.
Jiní lidé ji využívají naplno. Chodí na výlety, přes týden do práce, která je sice nebaví, ale nenechají ze sebe dělat vola, užívají si života. Jsou šťastní.
A pak jsou tu lidé, kteří využívají víc než dost. Jsou to především mladí lidé, kteří jsou přes den ve škole, popř. již v práci, a večer chodí na kalby a do nejrůznějších klubů. Tančí tam a pijou, baví se. A když jim energie dojde, doplní si ji extází, aby mohli pokračovat.
Jenže pak je tu ta poslední skupina. Většinou se týká nemocných lidí. Nemají sílu pokračovat. Ať už v životě nebo běžném dni. Vysiluje je to. I přes to, že mají dostatek energie, necítí se tak, protože na povrch jejich mysli vypluly strasti, problémy, či nemoc, a nějaká energie šla stranou, daleko do tmavého rohu.

Možná se vám zdá, že je můj popis přehnaný, ale věřte mi, znám spoustu takových lidí.
Znám člověka, který všechnu svou energii spotřebuje v práci, kde nemá pomalu ani čas si dojít nakoupit záchod, jen proto, aby v létě o prázdninách mohl jet s námi na tři týdny na tábor.
Znám člověka, který má spoustu energie, a to i tehdy, kdy byste to nejméně očekávali. Chodí do práce, která ho baví, a i přes to, že tahá obrovské klády a řeže motorovou pilou větve stromů, tak přijde domů a jde něco kutit.
Znám člověka, kterému je úplně jedno, jestli má nebo nemá energii. Chodí do školy, večer na diskotéky, v noci nespí. Ptáte se, jak to řeší? Drogami a energy drinky.
A znám i člověka, který byl na tom tak špatně, že to, že má nějakou energii, jej vůbec nezajímalo. Bylo mu to fuk, raději se snažil vyřešit ty problémy, které stejně nevyřešil. Ale už se vzpamatoval, naštěstí, a vyhrabal tu energii z tmavého rohu, kde byla zasypána nekonečnem myšlenek.

Inu, energii má každý svou. Každý si s ní naloží tak, jak chce.
Ani nevím, zda toto téma odpovídá tématu týdne, ale to je fuk. Zamýšlela jsem se, a tak to má být, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 13. února 2018 v 9:28 | Reagovat

Nestarej se o ostatní. Řeš sebe, teď a tady :)

2 hrachajdice hrachajdice | Web | 13. února 2018 v 10:32 | Reagovat

Přesně tak , neřešit jiný . Hlavně abys byla spokojená ty :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama